Tereściacy na Biesiadzie rogowskiej

czwartek, 4 Luty 2016

IMG_0599

Rogowska biesiada, to wspólne śpiewanie…”, wszyscy ci ,którzy lubią wspólne śpiewy licznie zagościli w Domu Ludowym w Rogach 23 stycznia na kolejnej 16 biesiadzie. Grono stałych bywalców tej nietypowej imprezy, z każdym rokiem powiększa się o nowych zwolenników gromadnego śpiewu pod dyrekcją chyba niezastąpionego w tej roli Tadeusza Majchrowicza. Śpiewy biesiadników trwały do bardzo późnych godzin nocnych.

W tym roku gościem specjalnym biesiady był zespół Tereściacy z Zawadki Rymanowskiej i Mszany. Trzy bardzo młode wokalistki z towarzyszeniem gitary oraz akordeonu zaśpiewały w sposób zawodowy piosenki łemkowskie, jak również kilka kolęd w bardzo oryginalnym brzmieniu. Popis umiejętności wokalnych grupy przypadł wszystkim do gustu, czego najlepszym dowodem były liczne brawa.

Nie zabrakło również kapeli Pogórzanie, kabaretu Łorczyk, który jak się okazało w roku bieżącym ma na swoim koncie skromny jubileusz 10.lecia działalności, o czym przypomniał zebranym Emil Bykowski. Jak się okazało, tylko najbardziej wtajemniczeni w arkana działalności kulturalnej na terenie naszej gminy, zdawali sobie z tego sprawę. Swój kunszt muzyczny, po raz kolejny w Rogach, pokazał zespół „50 Plus ” – wcześniej bawili nas podczas „Potańcówki przy Zagrodzie” w lipcu minionego roku.

Najbardziej zapaleni tancerze na balkonie ruszyli w tany – niestety na sali ze względu na ilość przygotowanych miejsc siedzących takiej możliwości nie było. Wszystko co dobre ma swój początek i koniec, zdaniem wielu uczestników zbyt szybki. Za rok ponownie się spotkamy, by gromadnie ćwiczyć struny głosowe na 17 biesiadzie.

IMG_0598

Kategoria: Aktualności

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.