DZIEŃ  SOŁTYSA 2016

poniedziałek, 14 Marzec 2016

10 marca  w restauracji „ZIKO” w Dukli spotkali się sołtysi powiatu Krośnieńskiego na spotkaniu  z okazji „Dnia Sołtysa”.

Spotkanie zorganizowała prezes Koła Sołtysów Powiatu Krośnieńskiego Ewa Kaczmarska-Więckowska, która na co dzień jest sołtysem sołectwa Mszana w Gminie Dukla.

Gośćmi sołtysów byli: Vice Starosta Powiatu Krośnieńskiego Pan Adolf Kasprzyk, Burmistrz Dukli Pan Andrzej Bytnar, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Kraina Nafty” Pani Janina Gołąbek, Dyrektor  Oddziału Banku Zachodniego WBK w Jaśle Pan  Sławomir Krzysztoń. Złożyli Oni sołtysom życzenia z okazji Ich święta i przedstawili możliwości  współpracy w przyszłości.

Wszystkich bawił zespół „Tereściacy” z Zawadki Rymanowskiej i Mszany, który śpiewa piosenki łemkowskie, ukraińskie, rosyjskie i polskie. Wystąpił też Kabaret „Łorczyk” z Rogów, w którym występuje sołtys Rogów.

Na poczęstunek „złożyli” się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „KARPATKA” i BZ WBK.

Bardzo miłym zakończeniem  spotkania była deklaracja  Wójta gminy  Wojaszówka Pana Sławomira Stefańskiego, który  także przyjechał  na spotkanie. Wójt zaprosił wszystkich sołtysów na dzień sołtysa 2017 do Wojaszówki obiecując zwiedzanie  browaru, poczęstunek i zabawę. Może to będzie początek tradycji, że co roku inna gmina będzie gościć sołtysów i weźmie na siebie koszty poczęstunku?  Wójtowi –jako Prezes Koła- gratuluję pomysłu i serdecznie dziękuję.

                                      Ewa Kaczmarska-Więckowska

 IMG_0684

IMG_0703

IMG_0719

IMG_0720

IMG_0723

IMG_0725

Kategoria: Aktualności

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.