Archiwum kategorii ‘Stowarzyszenie Karpatka’

Jedziemy do Warszawy

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

We  wrześniu lub październiku 2014 18-osobowa grupa młodzieży z Mszany pojedzie do Warszawy na spotkanie  z kulturą w ramach projektu pt. „Warszawa jakiej nie znamy”  napisanego przez Sołtyskę Ewę Kaczmarską-Więckowską do  Fundacji PZU.  Projektodawcą jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „KARPATKA” z siedzibą w Mszanie.

W programie przewidziane jest zwiedzanie  Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawskich Łazienek,  Muzeum Techniki i Planetarium w Pałacu Kultury i Nauki, Muzeum Karykatury Eryka Lipińskiego,” Niewidzialna Wystawa”, Muzeum Żydowskie. Sztandarowym punktem wycieczki będzie wizyta w Teatrze Wielkim lub Teatrze Muzycznym na spektaklu operowym, baletowym bądź  innym teatralnym. Wyboru dokonamy w drugiej połowie sierpnia jak teatry po przerwie wakacyjnej  udostępnią swoje repertuary na sezon 2014/2015.

Uczestnicząca w wyjeździe młodzież w ramach projektu otrzyma wyżywienie, wstępy do obiektów kultury, noclegi i przejazd.

Mam nadzieję, że będziemy się dobrze bawić i mieć co wspominać.

| Kategoria: Aktualności, Stowarzyszenie Karpatka | Możliwość komentowania Jedziemy do Warszawy została wyłączona

Dzień dziecka

środa, 6 czerwca 2012

W niedzielę  na zaproszenie Sołtysa  na trawniku obok Domu Ludowego w Mszanie  baraszkowało ok. 70 dzieci i młodzieży ze wsi.

Poczęstunek: kiełbaski – pieczone na ognisku, owoce,  napoje i słodycze zakupione zostały ze środków Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „KARPATKA’ z siedzibą w Mszanie. Ciasta upiekły mamy.

 

Frajdą było puszczanie baniek mydlanych. Maluchy  kłębiły się wśród miśków i przytulanek na kocu.

Mieszane grupy grały w siatkówkę, a obok zawzięcie kopano piłkę. (więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Imprezy, Stowarzyszenie Karpatka | Możliwość komentowania Dzień dziecka została wyłączona