Świetlica

wtorek, 17 stycznia 2012

Aktuaklności

————————————————————————————

Rys historyczny

Spotkania świetlicowe zaczęły się w 2007 roku od prób Jasełek, a że na sali był stół do ping-pong  to  piłeczki poszły w ruch. Potem pani sołtys zaczęła wyposażać świetlicę (przy pomocy znajomych z całej Polski) w gry planszowe, książki, zabawki, materiały do  różnych robótek i było dla dzieci i młodzieży coraz więcej powodów, żeby odwiedzać ten budynek, mimo, ze  właściwie tylko jedno pomieszczenie nadawało się do użytku. Oprócz zabawy czy prób kabaretu przed imprezami zaczęliśmy się także uczyć czy to mądrymi grami, czy przy pomocy leksykonu dla dzieci i słownika wyrazów obcych.

Pierwsze kartki jakie zrobione zostały w świetlicy były podziękowaniami dla naszych darczyńców. Potem przy okazji zebrania wiejskiego zwołanego na dzień 14 lutego zrobione zostały kartki walentynkowe dla mieszkańców.  Ktoś rzucił pieniążek „za materiał”, ktoś inny dołożył i zebrało się kilkadziesiąt złotych i te pieniądze stały się inspiracją do zarabiania przez  młodzież pieniędzy na wycieczkę.

Wiele godzin spędziła młodzież robiąc kartki świąteczne, malując pisanki, czy robiąc  szydełkiem ozdoby choinkowe. Opłaciło się. Darczyńcy dołożyli i w 2010 roku byliśmy kilka dni w Berlinie, a w 2011 roku w Chorwacji.

Pracując mamy satysfakcję, że potrafimy zarobić, ponadto udowadniamy sobie i innym, że jesteśmy coś warci, że nie czekamy na mannę z nieba, tylko wychodzimy naprzeciw własnym potrzebom.

 

8 lutego 2012 r. w Piotrówce w gminie Jedlicze  Mirella, Krystyna, Justyna, Marta i Ewa wraz z młodzieżą Piotrówki  malują pisanki wielkanocne.