Kabaret

wtorek, 17 stycznia 2012

Aktualności

———————————————————————————

Rys historyczny

Kabaret „Mszańskie Dziewczyny i On” powstał w zasadzie przez przypadek w 2007 roku. Zaczęło się od jasełek wystawionych w lutym.

W sierpniu odbyły się I Dożynki, na których  oprócz zespołów „Szarotki” i „Równianie” wystąpiły  dzieci z Mszany śpiewając i grając scenki kabaretowe. Były też „wiadomości mszańskie” pokazane w telewizorze Mszanasonic po których okazało się, że prezenterzy są  od pasa w górę w strojach galowych, a dół to bokserki, halka i gumiaki.

Wtedy  też  po raz pierwszy wyszły na scenę „babki”, czyli Agnieszka Maślanka i Klaudia Palcar. „Babki” to Ich autorski program, którego teksty często tworzą w trakcie przedstawienia.

Kabaret ma w programie piosenki i wiersze o Mszanie, scenki z  życia szkoły, własną wersję bajki o  Czerwonym Kapturku, cykl scenek z udziałem „babek”, wiersze i piosenki okolicznościowe (dożynkowe, z okazji remontu domu ludowego,  z okazji remontu drogi powiatowej), przedstawienia wigilijne,

pokaz mody i 2 adaptacje znanych polskich kabaretów.

Kabaret występuje na każdych imprezach wiejskich – dożynki, wiejskie wigilie, andrzejki, dzień kobiet i inne.

Pierwszy zamiejscowy występ kabaretu miał miejsce w grudniu 2007 r w dukielskim kinie dla dzieci z całej gminy przy okazji rozdawania paczek  świątecznych.  A potem poszło. Występowaliśmy  w Rzeszowie z okazji Dnia Babci i Dziadka, z okazji Dnia Matki w Haczowie, na „Dniach Historycznych” w Krempnej, Dniu Seniora w Wietrznie, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Głogowie Małopolskim, Dniach Osiedla Nowe Miasto w Rzeszowie, Dniach Jaślisk (wkrótce po utworzeniu nowej gminy) i inne.

(patrz też w zakładkę świetlica i imprezy)