Archiwum kategorii ‘TerazMy’

A po projekcie…

czwartek, 3 kwietnia 2014

Zakończył się projekt „Teraz my kobiety z Mszany”, ale nie zakończyła się chęć przychodzenia do Domu Ludowego i spędzania czasu w gronie Pań z projektu.  Przykładem tego są „Babskie Andrzejki”, czyli składkowa impreza uczestniczek projektu. Były wróżby, wspomnienia, dyskusje nad przyszłością i wygłupy. Jednym słowem – było fajnie.

Projekt finansowany ze szwajcarskich funduszy „Alpy Karpatom” ma ciąg dalszy.  Zdjęcia serów wytworzonych w gospodarstwach Marii Bal, Katarzyny Delimata,  Jana Trzebuni i Ireny Szymczyk oraz Rodzinnego Gospodarstwa Ekologicznego państwa Maziejuków (kozie sery) będą promowane na stronie internetowej  www.alpykarpatom.pl.

 

| Kategoria: Aktualności, TerazMy | Możliwość komentowania A po projekcie… została wyłączona

A po projekcie…

piątek, 31 stycznia 2014

Zakończył się projekt „Teraz my kobiety z Mszany”, ale nie zakończyła się chęć przychodzenia do Domu Ludowego i spędzania czasu w gronie Pań z projektu. Przykładem tego są „Babskie Andrzejki”, czyli składkowa impreza uczestniczek projektu.

 

Były wróżby, wspomnienia, dyskusje nad przyszłością i wygłupy. Jednym słowem – było fajnie.

| Kategoria: Aktualności, TerazMy | Możliwość komentowania A po projekcie… została wyłączona

Stół z pysznościami, czyli zakończenie projektu w Maszanie

piątek, 31 stycznia 2014

26 października br. w Domu Ludowym w Mszanie odbyła się końcowa impreza projektu WNDPOKL.0905.00-18-172/12 pt. „Teraz my kobiety z Mszany” realizowanego przez Stowarzyszenie Karpatka w Mszanie,  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Kapitał Ludzki. Projekt trwał od 1 maja do 31 października 2013 roku.

W ramach projektu zrealizowano kursy: obsługi komputera, kas fiskalnych, przedsiębiorczości i rozwoju lokalnego oraz warsztaty: gobeliniarskie, kulinarne, ruchowe i tańca. Odbyły sie również spotkania z dietetykiem, specjalistą od savoir vivre i z wizażystą. Imprezę otworzyła Ewa Kaczmarska-Więckowska, koordynator projektu, krótko przedstawiła projekt. Kursantki zatańczyły widowisko taneczne „Mszana od Kazimierza wielkiego do dziś” wspomagane opowiadaniem Janusza Więckowskiego. Gobelinami wykonanymi przez uczestników warsztatów gobeliniarskich  posłużono sie do przygotowania wystroju sali. Na zakończenie wjechał stół z przygotowanym przez kobiety z Mszany poczęstunkiem. I było na co popatrzeć, tak pięknie to wszystko wyglądało, że szkoda było nakładać na talerze, aby nie zepsuć tych cudownych kulinarnych kompozycji. A jak smakowało to nie da się opisać. Gratulacje dla pań z Mszany.

Uroczystość uświetniły swą obecnością Japonka Atsuko Ogawa – pianistka i Iga Dżochowska, obie panie z Fundacji Polsko-Japońskiej Yamato, wspomagającej działania Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. Pani Atsuko Ogawa dla Chopina zamieszkała w Polsce, co prawda stan wojenny w 1981 roku pokrzyżował jej plany, ponieważ jako obywatelka Japonii musiała opuścić w grudniu 1981 roku Polskę i dlatego też nie wzięła później udziału w Konkursie Chopinowskim. Tego bardzo żałuje. Potem wróciła do Polski i promuje kulturę japońską w Polsce i gra Chopina, w którym jest zakochana od dziecka. Uczestnikom imprezy Chopina nie zagrała, ze względu na brak instrumentu, zaśpiewała natomiast piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka” po japońsku.

W uroczystości wzięli udział Andrzej Krężałek – przewodniczący Rady Powiatu, Bohdan Gocz – radny Rady Miejskiej w Dukli i sołtysi z sąsiednich miejscowości.

 

Krystyna Boczar-Różewicz

| Kategoria: Aktualności, TerazMy | Możliwość komentowania Stół z pysznościami, czyli zakończenie projektu w Maszanie została wyłączona

Warsztaty kulinarne w ramach projektu „Teraz my…”

piątek, 30 sierpnia 2013

W ramach projektu „Teraz my kobiety z Mszany” w dniach 19-22 sierpnia panie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, których motywem było zdobienie potraw, ciast i stołów. Pieczona z jabłkami kaczka, uprzednio moczona w żubrówce smakowała wybornie, a tartinki i inne przystawki cieszyły oko i żołądek.

| Kategoria: TerazMy | Możliwość komentowania Warsztaty kulinarne w ramach projektu „Teraz my…” została wyłączona

Następny krok w projekcie „TERAZ MY KOBIETY Z MSZANY”

czwartek, 1 sierpnia 2013

Panie uczestniczące w projekcie „TERAZ MY KOBIETY Z MSZANY” ukończyły kurs komputerowy. Z ich min widać, że wszystkie są zadowolone.

| Kategoria: Aktualności, TerazMy | Możliwość komentowania Następny krok w projekcie „TERAZ MY KOBIETY Z MSZANY” została wyłączona

Warsztaty gobeliniarskie zakończone

poniedziałek, 15 lipca 2013

Panie uczestniczące w projekcie WND-POKL.09.05.00-18/172/12 pt. „TERAZ MY KOBIETY Z MSZANY” zakończyły w dniu 2 lipca warsztaty gobeliniarskie. Poniżej prezentujemy Ich prace.

| Kategoria: Aktualności, TerazMy | Możliwość komentowania Warsztaty gobeliniarskie zakończone została wyłączona

Trwa projekt „Teraz my kobiety z Mszany”

poniedziałek, 1 lipca 2013

Trwa projekt „Teraz my kobiety z Mszany”. Aktualnie odbywają się warsztaty gobeliniarskie, ruchowe oraz taneczne.

| Kategoria: Aktualności, TerazMy | Możliwość komentowania Trwa projekt „Teraz my kobiety z Mszany” została wyłączona

Rusza projekt pt. „TERAZ MY KOBIETY Z MSZANY”

wtorek, 7 maja 2013

Od maja do końca października 2013 r Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „KARPATKA”  w Mszanie realizować  będzie  projekt  pt. „TERAZ  MY  KOBIETY  Z  MSZANY” złożony  w ramach konkursu  nr 38/POKL/9.5/2012 Priorytet IX POKL Działanie 9.5  (regulamin w zakładce Projekt POKL).

Do 10 maja trwa nabór uczestniczek, które w czasie trwania projektu  będą uczestniczyć w kursach i warsztatach:

– Kurs obsługi komputera

– Kurs obsługi kas fiskalnych

– Kurs przedsiębiorczości i rozwoju lokalnego

– Warsztaty gobeliniarskie

– Warsztaty kulinarne

– Warsztaty ruchowe i tańca

– Spotkanie z dietetykiem, wizażystą i specjalistą od savoir viv`r

 

Regulamin…

Ulotka promocyjna…

| Kategoria: Aktualności, TerazMy | Możliwość komentowania Rusza projekt pt. „TERAZ MY KOBIETY Z MSZANY” została wyłączona