Archiwum kategorii ‘Dom ludowy’

Rośnij altano!

poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Pod koniec Kwietnia 2018r. w Mszanie z inicjatywy Magurskiego Parku Narodowego z siedzibą w Krępnej zsadzona została zielona altana pod nazwą „Cebula z małymi łukami”.

Na razie wygląda tak a jak urosną im listki będzie pięknie zielona.

| Kategoria: Aktualności, Dom ludowy | Możliwość komentowania Rośnij altano! została wyłączona

Warsztaty mykologiczne w Mszanie

wtorek, 17 października 2017

W sobotę 7 października 2017 roku  w Domu Ludowym w Mszanie odbyły się otwarte warsztaty z cyklu Szlak Dobrych Praktyk Przyrodniczych (spacer mykologiczny i grzybobranie w Foluszu) w ramach projektu „Realizacja  programu edukacyjnego dla społeczności lokalnej Magurskiego Parku Narodowego  Przybliżyć Naturę”. (więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Dom ludowy, Imprezy | Możliwość komentowania Warsztaty mykologiczne w Mszanie została wyłączona

REMONT ŚWIETLICY W MSZANIE – DROGA PRZEZ MĘKĘ

piątek, 26 września 2014

                   Same niemiłe niespodzianki wyskakiwały podczas remontu piwnicznych pomieszczeń Domu Ludowego w Mszanie.

Wybudowany w 1936 roku (wg ówczesnej „sztuki budowlanej”) Dom Ludowy w Mszanie posadowiony jest na zboczu góry i na parter od strony drogi powiatowej wchodzi się z trawnika, tak samo jak na piętro z drugiej strony budynku. Ściana wbudowana w zbocze łapie wilgoć jak gąbka i odwodnienie budynku wykonane 2 lata temu nie usunęło w całości problemu.

Zaplanowana i zapisana w budżecie projektu zmiana obsypujących się tynków na kafelki nie przewidziała skuwania starych, mokrych tynków i ponownego tynkowania. Wyjątkowo deszczowy rok obnażał nam co chwilę słabe punkty; nie pomagało osuszanie bo jedna wielka ulewa skończyła się kałużą na posadzce. Zbudowaliśmy zatem nową ścianę, zrobiliśmy izolacje i wentylację i mamy wreszcie kafelki, pomieszczenie na wc i nowe wejściowe drzwi.

Pisać się nie chce – zobaczcie Państwo sami jak to było i jak jest.

Zdjęcia w galerii…

| Kategoria: Aktualności, Dom ludowy | Możliwość komentowania REMONT ŚWIETLICY W MSZANIE – DROGA PRZEZ MĘKĘ została wyłączona

Żeby nam się chciało chcieć!

piątek, 21 grudnia 2012

To zdanie kończyło życzenia,  jakie na wiejskiej wigilii złożyła sołtys mieszkańcom wsi Mszana.

            Wieczorem w niedzielę 16 grudnia br. po raz piąty zebrali się mieszkańcy w sali Domu Ludowego na wigilijnym spotkaniu. Gościliśmy wiceburmistrza Dukli pana Andrzeja Bytnara  z małżonką, księdza Janusza Dudziaka, mieszkańców Tylawy (rodziny dzieci z zespołu MASTER`S BABY) i mieszkańców sołectwa Mszana. (więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Dom ludowy | Możliwość komentowania Żeby nam się chciało chcieć! została wyłączona