Bieg „O Kwitnący Kalosz Sołtyski” Mszana

wtorek, 17 października 2017

V Bieg „O Kwitnący Kalosz Sołtyski” Mszana 2017 przeszedł do historii. Udało się nam wstrzelić w okno pogodowe. I choć było pochmurno i dość zimno to nie padało – co przy trasie prowadzącej  przez las, łąki i strumienie jest niebagatelne. Natomiast atmosfera przed, w trakcie i po biegu była gorąca.

Pierwszy zawodnik Pan Grzegorz Rosłoński z Gorlic  przybiegł na  metę po 44,29 minutach; ostatni uczestnicy nornic walking po 2 i pół godzinie od startu. A na trasie  pokusy były: a to prawdziwki rosnące na ścieżce, a to punkty regenerujące (w tym jeden z napojami rozweselająco-pobudzającymi), a to piękne widoki do podziwiania.

Na terenie agroturystyki „Stara Szkoła”  Państwa Pauliny i Wojtka Adamkiewiczów tradycyjnie odbyły się biegi dla dzieci.

Przed biegiem i po pracowali masażyści ze Szkoły Medycznej w Jaśle.

Czas oczekiwania na ostatniego zawodnika umilał lokalny zespół folklorystyczny „Tereściacy” z Zawadki Rymanowskiej i Mszany.  Rozpoczęcie zakończenia biegu, podsumowanie i rozdanie nagród przerwała Pani z Kabaretu „Okrągloki” działającego przy Stowarzyszeniu Rencistów i Emerytów w Jaśle, która jako „dziki” zawodnik trafiła na metę zaliczając po drodze  sporo atrakcji z kleszczami włącznie, co doprowadzało Jej kabaretowego męża do zazdrości posuniętej do publicznego obszukiwania  śladów tych spotkań.

Każdy z biegaczy otrzymał jakąś pamiątkę i były to osoby „ze wskazania”, czyli pierwszy na mecie, pierwsza kobieta, najszybszy biegacz z Mszany,  najstarszy zawodnik (1943 rocznik), zawodnik, który przybiegł jako 21, obcokrajowiec,  ostatni biegacz (dostał siekierę do obrony przed złośliwościami). Rozdano 16 kwitnących gumiaków, 12 statuetek tradycyjnie już ufundowanych przez Pana Zbyszka Cieślaka z Bełchatowa i medale z piernika upieczone i ozdobione przez Monikę i Macieja. Każdy zawodnik otrzymał jakiś drobiazg skrzętnie przez Sołtyskę zbierany  w okresie od ostatniego biegu, lub w ostatniej chwili dokupiony z pieniędzy które  dali: prof. Bronisław Jakubczyk z Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Burmistrz Dukli pan Andrzej Bytnar, Radny Powiatu pan  Zenon Fedak, Radny Gminy pan Bohdan Gocz. Gotowe do rozdania artykuły dali: BZ WBK, Gmina Dukla, Olimp Laboratories z Dębicy,  DEMAR Mstów,  Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Przedsiębiorstwo Prod. Materiałów Drogowych w Rzeszowie, Woj. Ośr. Ruchu Drogowego w Krośnie, Gosp. Ekologiczne „FIGA” w Mszanie,  Zakład Mięsny „JASIOŁKA” Dukla, Uzdrowiska IWONICZ,  Magurski park Narodowy w Krempnej, Zesp. Karpackich parków Krajobrazowych Dukla, Piekarnia GUZIK” Krosno,  MOSiR Dukla, Wyciąg HYROWIANKA, gosp. Agroturystyczne z Mszany, Sklep Alicja Zajkowska z Dukli, Nadleśnictwo Dukla, Restauracja „Pod Piratem” Dukla, Krajowe Stow. Sołtysów i inni.

Już zaczynamy zbierać  gadżeciki na VI bieg w 2018 roku, bo wyróżnikiem mszańskiego biegu jest obdarowywanie każdego zawodnika jakimś drobiazgiem i wzbogacanie pakietów startowych o detale pozaregulaminowe.

Czas do wieczornej zabawy tanecznej umilał nam kabaret „OKRĄGLOKI” z Jasła, Zespół Śpiewaczy  i Kabaret Starszych Panów ze Świerzowej Polskiej, zespół śpiewaczy
GŁOJSZCZANIE z Głojsc, młodzieżowy zespół tańca towarzyskiego  TEMPO TWIST i zespół  Taneczny TAKA PAKA z Rzeszowa.

O jedzenie dbały Panie z KGW w Mszanie  pod kierownictwem pani Marii Wielgosz a panowie z OSP Mszana o wszystko co na takiej imprezie wymaga  męskiej ręki.

Tyle w bardzo telegraficznym skrócie na temat imprezy. Więcej obrazują zdjęcia i filmiki na stronie  Facebook Bieg o Kwitnący Kalosz Sołtyski, oraz na YouTube.

Wszystkim, którzy uczestniczyli, wspierali rzeczowo i finansowo, pomagali przed w trakcie i po imprezach (bieg, festyn, zabawa taneczna) bardzo nisko się kłaniam i serdecznie dziękuję; szczególnie zespołom artystycznym, które przyjechały na własny koszt, występowały za miskę pierogów a żegnając się dziękowali za możliwość wystąpienia „na tak fajnej imprezie”

Ewa Kczmarska-Więckowska

Kategoria: Aktualności, Bieg

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.