Marcel i Agata zwycięzcami biegu o kwitnący Kalosz Sołtyski

czwartek, 31 października 2019

 7 września br. w Mszanie odbyła się już VII edycja Biegu o kwitnący Kalosz Sołtyski. Mimo zapowiadanych przelotnych opadów słoneczna pogoda dopisała i zawodnicy również dopisali. W ramach planowanych zawodów odbył się bieg na 11,3 km i marsz Nordic Walking również na tym samym dystansie. W tym roku w biegu wzięło udział 49 zawodników, a w marszu 42 zawodników.

Wyniki generalne biegu:

Kobiety:

1 miejsce – Agata Rępalska (Krościenko Wyzne) – 01:00:47

2 miejsce – Ilona Bieszczad (KB Athletic Zręcin) – 01:02:33

3 miejsce – Edyta Machlarz (Rzeszów) – 01:03:07

Mężczyźni:

1 miejsce – Marcel Bytnar (Dukla) – 00:46:55

2 miejsce – Antoni Wilk (Krosno) -00:48:07

3 miejsce – Mateusz Pliś (Rzeszów) – 00:49:02

Wyniki generalne Marszu Nordic Walking:

Kobiety:

1 miejsce – Małgorzata Krawczyk (Żeglce) – 01:23:53

2 miejsce – Bożena Pokrywka (Włóczykije Leżajsk) – 01:29:42

3 miejsce – Halina Mazurek (Nordic Wal Arcad Ruchu 50+) – 01:30:31

Mężczyźni:

1 miejsce – Marek Sokołowski (PTG Sokół Rymanów) – 01:17:05

2 miejsce – Witold Zych (Rogi) – 01:18:11

3 miejsce – Marek Pasierb (Rzeszów) – 01:21:51

Najmłodszą  i jedyną zawodniczka z Mszany była Klaudia Wielgosz, która z czasem 01:19:48 zakończyła bieg i Marcel Bytnar, który stanął na najwyższym podium. Natomiast najstarszymi zawodnikami byli Elżbieta Węglarz i Zbigniew Simka z NW Włóczykije. Nagrodami głównymi były oczywiście kwitnące kalosze sołtyski Mszany, ale każdy zawodnik który ukończył bieg, a ukończyli go wszyscy, mógł wybrać sobie nagrodę. Zwycięzcy otrzymali statuetki i wiele nagród rzeczowych zafundowanych przez sponsorów biegu. Podczas imprezy odwiedzający mogli posłuchać zespołów ludowych, odwiedzić stoiska rękodzielnicze i z przysmakami. Znakomicie prezentowały się stoiska Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Jednym słowem impreza była udana, co niewątpliwie w dużej mierze jest zasługą pani sołtys Mszany Ewy Kaczmarskiej – Więckowskiej, której gratuluję. Gratuluję również wyników zwycięzcom.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii…


Podziękowania za wsparcie

Bieg oprócz tytułowego kalosza i kwiatka do niego to także nagrody, poczęstunek i impreza festynowo zabawowa. Dla sołtyski jest to praca zaczynająca się zaraz po aktualnym biegu i owocem tej pracy są pieniądze i artykuły rzeczowe, które pozyskałam dzięki : kalosze od DEMAR Mstów, statuetki dla biegaczy i chodziarzy od Zbigniewa Cieślaka z Bełchatowa, prezenty/nagrody od : Ekologicznego Gospodarstwa Kozie Sery „FIGA” z Mszany, Zakładu Mięsnego Jasiołka z Dukli, Podkarpackiego Banku Spółdzielczego O/Dukla, TUW Krosno, Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, Parków Krajobrazowych O/Dukla, BNP Paribas Bank Krosno, Gminy Dukla, LGD Kraina Nafty, Uzdrowisko Iwonicz, Olimp Labolatories Nagawczyna, słuchaczy Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie i wielu innych moich znajomych i przyjaciół a także od Pana Andrzeja Bytnara, Pana Zenona Fedaka, Pana dr Dariusza Sobieraja i prof. Bronisława Jakubczyka, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli.

Wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy „ za miskę zupy” umilali nam ten dzień a więc Zespołowi Tereściacy, Kapeli z Niebylaca, Zespołowi Równianie, zespołom tanecznym: TAKA PAKA i TEMPO TWIS , prowadzącym warsztaty z witrażu, lepienia z gliny, makramy i przybliżenia techniki Bowena.

Bardzo serdecznie dziękuje Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Mszany i strażakom z OSP Mszana za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprezy w zakresie ich działalności. Wszystkim mieszkańcom Mszany i moim gościom za rozwiązywanie bieżących potrzeb przed, w dniu i po biegu nisko się kłaniam.

                                                                                                                             Sołtyska od kalosza
Ewa Kaczmarska -WięckowskaKategoria: Aktualności

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.