Dni Dukli 2012

środa, 18 lipca 2012

Tegoroczne Dni Dukli jak już tradycja nakazuje przebiegły pod banderą deszczowej pogody. I w sobotę i niedzielę padało. Dni miasta jak zwykle rozpoczęto uroczystą Sesją Rady Miejskiej  w Muzeum Historycznym „Pałac” w Dukli. O godzinie 16 odbył się Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Dni Dukli 2012 na stadionie MOSiR. W tym samym czasie mogliśmy podziwiać na scenie w bloku dla dzieci teatrzyk „Przygody foczki Akrobatki” oraz wybory Małej Miss i Misstera

Galeria zdjęć
Galeria video
Wystapił również zespół Master’s i Breek Boys z Mszany. Następnie wystąpił uczestnik programu Must Be The Music 2012 – Teddy Jr. Z zespołem. Potem na scenie pojawiła sie Cała Góra Barwinków, która bawiła publiczność w rytm muzyki reggae i ska. Zespół jak zwykle został bardzo ciepło przyjęty – czym odwdzięczył się pozytywną energią rocksteady ze sceny. Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się dyskoteka ze znanym już w Dukli DJ-em Sanchezem podczas, której wybieraliśmy Miss Dni Dukli 2012 a wyniki przedstawiaja się następująco:
Miss dni Dukli 2012 została Katarzyna Bożętka Dukla 22 lata,
I vice Miss Dni Dukli – Monika Lenik Teodorówka 18 lat,
II vice Miss Dni Dukli- Karolina Szczepanik.
Drugi dzień Dni Dukli rozpoczęły zawody rowerowe MTB, Do zawodów przystąpiło 73 zawodniczek i zawodników. Trasa wyścigu zaczynała się z parkingu przy MOSiR Dukla i biegła do Chyrowej a stamtąd przez Iwlę i Teodorówkę i pod MOSiR. Przed startem został otwarty I Szlak Rowerowy w Gminie Dukla otwarcia dokonali Burmistrz Dukli Marek Górak, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dziedzic, Jan Mikos, Krystyna Różewicz oraz Dyrektor MOSiR Michał Szopa.
W tym czasie na scenie w ogrodach przypałacowych wystąpiły zespoły działające przy Ośrodku Kultury; Szarotka z utworami folklorystycznymi i z kabaretem, zespół tańca „Gabi” z dwoma układami oraz nowopowstały zespół „Step” działający przy Ośrodku kultury i stowarzyszeniu „Jedność” z Łęk Dukielskich. Następnie na scenie wystąpiły drużyny sołtysów w Turnieju Sołectw. W szrankach udział wzięło 6 sołectw. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
I miejsce- Równe -1000zł
I miejsce- Trzciana -1000zł
I miejsce- Mszana- 1000zł + 15 ton klińca z dowozem
II miejsce- Wietrzno- 900zł
III miejsce- Zawadka Rymanowska- 600zł
IV miejsce- Barwinek- 500zł
Burmistrz wręczył również nagrody w dziedzinie kultury szkół podstawowych i gimnazjów gminy Dukla
Szkoła podstawowa
I miejsce –Dukla 1000zł
II miejsce- Głojsce
III miejsce- Jasionka
III miejsce- Tylawa
Gimnazja
I miejsce- Równe 1000zł
I miejsce- Jasionka1000zł
II miejsce- Dukla
III miejsce Tylawa
Po turnieju sołectw na deskach sceny pojawili się artyści z grupy pod nazwą FERAJNA MAKULI. Bawili ludzi różnorodną muzyką od ludowej po operetkową i śląskim dowcipem. Około godz. 21 nadszedł czas na wyczekiwany przez publiczność koncert gwiazdy muzyki tanecznej DISCO POLO zespół Bayer Fuul. Sławomir Swierzyński z zespołem bawili widownie nie tylko śpiewem ale również żartem. Mogliśmy usłyszeć największe przeboje zespołu t.j. „Moja mała blondyneczko”, „Żono moja”, „Majteczki w kropeczki”, „Hej, czy ty wiesz”. Na zakończenie tegorocznych Dni Dukli zagrał miejscowy DJ Błażej.
Źródło: Ośrodek Kultury w Dukli

Kategoria: Zespół Break Boys, Zespół Masters

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.