Żeby nam się chciało chcieć!

piątek, 21 grudnia 2012

To zdanie kończyło życzenia,  jakie na wiejskiej wigilii złożyła sołtys mieszkańcom wsi Mszana.

            Wieczorem w niedzielę 16 grudnia br. po raz piąty zebrali się mieszkańcy w sali Domu Ludowego na wigilijnym spotkaniu. Gościliśmy wiceburmistrza Dukli pana Andrzeja Bytnara  z małżonką, księdza Janusza Dudziaka, mieszkańców Tylawy (rodziny dzieci z zespołu MASTER`S BABY) i mieszkańców sołectwa Mszana.

            Młodzież z kabaretu „Mszańskie Dziewczyny i On” zaprezentowała spektakl o cudzie nocy wigilijnej, który obejrzano w absolutnej ciszy przerywanej jedynie oklaskami. Po refleksyjnym spektaklu w weselszy nastrój wprowadził uczestników zespół dziecięcy tańcząc i śpiewając pastorałki i kolędy. Po takim wstępie było już wigilijnie: opłatek, życzenia, barszcz z uszkami, różne pierogi, ciasta i kompoty.

Wielkie podziękowania należą się w tym miejscu wszystkim Paniom, które przygotowały poczęstunek czy to we własnych domach, czy  na sali. W tym gronie są też panowie: Janusz od barszczu i Zdzisław od pierogów  z kapustą i grzybami.

Na pożegnanie sołtys rozdała wszystkim uczestnikom paski odblaskowe, które pozyskała z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

      

Z najlepszymi życzeniami dla Czytelników

Ewa Kaczmarska-Więckowska

 

P.S Cieszę się, że mam w sołectwie tak zaangażowane dzieci i młodzież jak siostry Szymczyk, Bartek Polak, Justyna Bal, Klaudia Palcar czy Martyna Kosior.

Cieszę się, że  z Rzeszowa z instruktorem Markiem Strzemeckim przyjeżdżają  bracia Andrzej i Paweł Kostur, którzy tańczą w MASTER`S  i zagrali w naszym wigilijnym przestawieniu. Dziękuję i wszystkim obecnym i nieobecnym życzę: żeby nam się chciało chcieć!

Kategoria: Aktualności, Dom ludowy

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.