Mszana serem stoi

czwartek, 19 września 2013

14 września 2013 roku odbyła się w Mszanie plenerowa impreza „Mszana serem stoi” w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „Karpatka”. Imprezę poprzedził „Bieg o Kwitnący Kalosz Sołtyski”. W biegu, którego trasa wynosiła 13,6 km wzięło udział kilkanaście osób. Wszyscy uczestnicy biegu zostali przez organizatorów uhonorowani, otrzymali nagrody rzeczowe.

Główna impreza rozpoczęła sie o godz. 15.00 występem Zespołu „Mali Łęczanie” z Łęk Dukielskich. Nie obyło się bez występu Zespołu „Łęczanie”, który jak zwykle zaprezentował znakomity repertuar. W trakcie imprezy odbyły sie trzy konkursy: na najlepszy sernik, na najszybciej zrobione pierogi i na najciekawsze zdjęcie z imprezy. Uczestnicy święta degustowali 5 serników i głosowali na najlepszy. Wygrał sernik pani Stanisławy Palcar (27 głosów), 2. miejsce zajął sernik pani Marii Trzebuni (14 głosów), 3. pani Krystyny Zięby (9 głosów). Świetną zabawę mieli zawodnicy i widzowie podczas konkursu na najszybciej wykonane pierogi z dostarczonych przez komisję konkursową surowców. Wygrała pani Maria Kołacz z Łęk Dukielskich i w nagrodę otrzymała komplet sztućców, 2. miejsce zajął Roman Kasprzyk – sołtys z Myszkowskiego i otrzymał garnek i 3. Zbigniew Wichrowski i otrzymał czajnik. Najlepsze zdjęcie z imprezy i 1. miejsce w konkursie zajął Jerzy Wieczorek z Warszawy, w nagrodę otrzymał komplet ręczników, 2 miejsce zajęła Aleksandra Furmanek i wygrała kosz z wikliny, 3. Wasyl Fall i wygrał komplet doniczek. Konkursy były przeplatane występami zespołu tanecznego z Mszany. Uczestnicy święta mieli szansę wysłuchania historii Mszany w wykonaniu Janusza Więckowskiego i obejrzenia tanecznego widowiska prezentującego historię Mszany. Konkursy były przeplatane występami zespołu tanecznego z Mszany. Na zakończenie wystąpił Zespół Akustik ze Słowacji.

A wszystko to było możliwe dzięki współfinansowaniu projektu przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej poprzez projekt „Alpy Karpatom”, realizowanym przez Fundacje Karpacką Polska i oczywiście dzięki pani sołtys Ewie Kaczmarskiej-Więckowskiej.

Więcej zdjęć w galerii …

Krystyna Boczar-Różewicz

Kategoria: Aktualności, Imprezy

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.