Wrześniowe imprezy

środa, 3 września 2014

13 września 2014  w samo południe wystartuje spod Domu Ludowego w Mszanie  II Bieg „O Kwitnący Kalosz Sołtyski. Trasa podobna do ubiegłorocznego I Biegu poprowadzi (być może przez dwa wiejskie podwórka) i potem drogą na Niklowiec, Ścieżką leśną przez Smereczne w stronę Tylawy i polem w stronę Osiedla w Mszanie, by asfaltem dobiec do mety pod Dom Ludowy w Mszanie.

Zapisy i regulamin na stronie www.maratonypolskie.pl  a wszelkich informacji udziela także Ewa Kaczmarska-Więckowska pod nr Tel. 601 737 347.

Nasz bieg – piękną trasą co podkreślali ubiegłoroczni uczestnicy- ma być bardziej rozrywką niż ostrą sportową walką. Stąd na trasie był (i będzie) punkt doładowania energii gdzie  stoi prostownik, akumulator i bateria…. Będzie też punkt z woda i owocami.

Nagrodą główną jest tytułowy kalosz, czyli  po naszemu gumiak z zasadzonymi w nim kwiatami. W pakiecie startowym jest medal, dyplom, koszulka z logo biegu, ale też jakiś materiał  reklamujący nasz teren, jakiś gadżet, jakiś drobiazg. Po biegu jedzonko –kilka pań  z ubiegłorocznego projektu „Teraz My Kobiety z Mszany” obiecało narobić pysznych pierogów i innego jedzonka.

Kto nie czuje się na siłach biegać może przejść trasę z kijkami lub bez. Trasa jest tego warta!!!

Uczestnictwo kosztuje: przy rejestracji przez stronę maratony polskie i wpłacie na konto Stowarzyszenia  – 30 zł od osoby. Zgłoszenie w dniu zawodów  w biurze  zawodów 40 zł. Niewiele, jak na to co zawodnik w zamian otrzymuje.

Zakończenie biegu przewidziane jest ok. godz 14-tej a potem bawimy się  na Dożynkach,  na których tradycyjnie będą występy zespołów  bardziej lub mniej profesjonalnych. Od godz 17-et do 23-ciej do tańca przygrywać nam będzie zespół Słowacki  „ACUSTC”,  ten, który nas bawił rok temu po I Biegu na imprezie pt. „Mszana serem stoi”.

Będzie jedzonko, będą napitki, będzie rękodzieło, będą kozie sery i fajna atmosfera.  ZAPRASZAMY !!!

Kategoria: Aktualności

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.