Stowarzyszenie Karpatka
wtorek, 17 stycznia 2012
Aktuaklności
————————————————————————————
Rys historyczny
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „KARPATKA” ma siedzibę w Mszanie 22, 38-454 Tylawa. Wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 13.03.2008 r pod numerem 0000301497 posiada NIP o numerze 684-25-28-213 i Regon 180311281 oraz konto w Podkarpackim Banku Spółdzielczym Odd. w Dukli 70 8642 1096 2010 9604 7453 0001.
Władze Stowarzyszenia to:
Prezes Janina Kacprzyk
Wiceprezes Maria Konrad
Skarbnik Ewa Kaczmarska-Więckowska
Komisja Rewizyjna
Przewodnicząca Edyta Olimpia Wilczek
Wiceprzewodniczący Waldemar Maziejuk
Członek Jan Bajda
Cele działania:
- Wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego karpackich obszarów wiejskich
- Aktywizacja mieszkańców
- Eliminowanie zagrożeń w życiu społecznym – alkoholizm, narkomania, demoralizacja dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie już powstałym skutkom tych zagrożeń.
- Ochrona przyrody. Edukacja ekologiczna.
- Ochrona i upowszechnianie wartości kultury ludowej i rękodzieła. Propagowanie edukacji kulturalnej, etnograficznej i tolerancji kulturowej.
- Równanie szans dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i byłych Państwowych Gospodarstw Rolnych (PGR)
- Podnoszenie poziomu życia wiejskiego
- Rozwój turystyki przyjaznej ekologicznie.
- Inne cele wynikające z bieżących potrzeb wsi.
Do końca 2011 roku Stowarzyszenie zrealizowało 11 projektów w ramach których zakupiony został sprzęt turystyczny (namioty, śpiwory, karimaty naczynia turystyczne itp.) wykorzystywane do realizacji innych projektów jak (wycieczki piesze z namiotami po okolicy, wycieczka do Berlina, wycieczka do Chorwacji -w przypadku wycieczek zagranicznych uczestnicząca w nich młodzież z Mszany zarobiła część pieniędzy potrzebnych do zrealizowania planów-. Prowadzone były zajęcia świetlicowe i nauka robienia ozdób z bibuły, nici, rysunku i malarstwa. Dwa projekty poświęcone były edukacji ekologiczne dzieci i młodzieży, edukacji w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, ochrony środowiska naturalnego i rolnictwa ekologicznego.
Jeden z projektów adresowany był do matek i dał im siłę do walki z przeciwnościami dnia codziennego.
Wszystkim darczyńcom Zarząd składa tą drogą serdeczne podziękowanie za dotychczasowe wsparcie finansowe. Jak wynika z innych zakładek tej strony internetowej pieniądze te nie zostały zmarnowane, a wprost przeciwnie – potrzeby rosną, bo rozbudowuje się nasza działalność.
Wszystkim, którzy chcieliby wspomóc nasze wysiłki proszę o darowiznę na wymienione wyżej konto bankowe z zaznaczeniem DAJĘ BO WARTO.