Archiwum kategorii ‘Imprezy’

Warsztaty mykologiczne w Mszanie

wtorek, 17 października 2017

W sobotę 7 października 2017 roku  w Domu Ludowym w Mszanie odbyły się otwarte warsztaty z cyklu Szlak Dobrych Praktyk Przyrodniczych (spacer mykologiczny i grzybobranie w Foluszu) w ramach projektu „Realizacja  programu edukacyjnego dla społeczności lokalnej Magurskiego Parku Narodowego  Przybliżyć Naturę”. (więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Dom ludowy, Imprezy | Możliwość komentowania Warsztaty mykologiczne w Mszanie została wyłączona

WIGILIA 2014

środa, 24 grudnia 2014

DSCN1200

W niedzielny wieczór 21 grudnia w Domu Ludowym w Mszanie jak co roku spotkali się mieszkańcy sołectwa przy wigilijnym stole. Było świątecznie, było ciepło, było podniośle i smacznie. Potraw sporo (barszcz z pasztecikami, 3-smakowe pierogi, kapusta z grzybami, kapusta z grochem, zupa grzybowa z kaszą gryczaną, wigilijny żur z grzybami, kasza z owocami, kompot z suszonych owoców, sałatki, śledzie w śmietanie, ciasta, owoce, napoje). Marysia Szymczyk i Honorata Zięba przeczytały opowieść o zimowym wietrze, ksiądz Janusz Dudziak pobłogosławił opłatki, burmistrz Andrzej Bytnar złożył mieszkańcom życzenia a przez kilka godzin kolędy śpiewał zespół „Teresiacy” z Zawadki Rymanowskiej.

Jeszcze raz życzę wszystkim mieszkańcom wszelkiej pomyślności i bardzo dziękuję wszystkim, którzy ciężko pracowali przy organizowaniu wieczerzy wigilijnej i w dniu tej wieczerzy. Pracy było sporo, bo i sprzątanie i dekoracje i przygotowywanie potraw i obsługa. Warto było!!!

Sołtyska

DSCN1189

DSCN1190

DSCN1192

DSCN1193

DSCN1202

DSCN1203

| Kategoria: Aktualności, Imprezy | Możliwość komentowania WIGILIA 2014 została wyłączona

MIKOŁAJ

piątek, 12 grudnia 2014

DSCN1101

W sobotę 6-go grudnia przywędrował do Domu Ludowego w Mszanie Mikołaj z worem prezentów. Czekała na Niego kilkudziesięcioosobowa grupa dorosłych i dzieci. Były wśród Nich także dzieci z Teodorówki, Tylawy i Daliowej. Dzieci dostały prezenty od Mikołaja. Dom Ludowy dostał od Radnego Pana Bohdana Gocza dostał w prezencie czajnik bezprzewodowy do nowiutkiej świetlicy, Mikołaj od dzieci dostał podziękowanie, a wszyscy obecni dostali słodycze, owoce, kanapki i sałatki. Było ciepło, było gwarnie i radośnie, było miło. Była też sesja zdjęciowa z Mikołajem, były zabawy.

Za 2 tygodnie (21 grudnia od godz 1630 spotkamy się w Domu Ludowym na dorocznej WIGILII na którą już dzisiaj mieszkańców Mszany serdecznie zapraszamy. Przy wigilijnych potrawach będziemy kolędować z zespołem „Tereściaki” z Zawadki Rymanowskiej. (więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Imprezy | Możliwość komentowania MIKOŁAJ została wyłączona

Dzień Dziecka 2014

wtorek, 3 czerwca 2014

W Domu Ludowym w Mszanie w Dzień Dziecka zebrały się dzieci, które nie bały się zimna i deszczu. Przy drobnym poczęstunku ufundowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „KARPATKA” zabawa była przednia. Dzieciom najwięcej frajdy sprawiła konkurencja dla ich rodziców podczas, której Mamy skakały na skakance, robiły przysiady czy biegały z jajkiem na łyżce po sali. Tradycyjnie dużym wzięciem cieszyło się malowanie twarzy.

| Kategoria: Imprezy | Możliwość komentowania Dzień Dziecka 2014 została wyłączona

PODZIĘKOWANIA

piątek, 27 września 2013

W Mszanie ostatnio dużo się dzieje: kończy się projekt PO KL współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. „Teraz my kobiety z Mszany” podczas którego 15 naszych Pań zdobywa nowe umiejętności i nieźle się przy tym bawi. (więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Imprezy | Możliwość komentowania PODZIĘKOWANIA została wyłączona

Mszana serem stoi

czwartek, 19 września 2013

14 września 2013 roku odbyła się w Mszanie plenerowa impreza „Mszana serem stoi” w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „Karpatka”. Imprezę poprzedził „Bieg o Kwitnący Kalosz Sołtyski”. W biegu, którego trasa wynosiła 13,6 km wzięło udział kilkanaście osób. Wszyscy uczestnicy biegu zostali przez organizatorów uhonorowani, otrzymali nagrody rzeczowe. (więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Imprezy | Możliwość komentowania Mszana serem stoi została wyłączona

Mszana serem stoi

piątek, 30 sierpnia 2013

W dniu 14 września od godziny 15:00 obok Domu Ludowego w Mszanie odbędzie się impreza plenerowa „Mszana serem stoi” współfinansowana przez Fundusz Szwajcarski „Alpy-Karpatom”. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „Karpatka” w Mszanie. W programie są występy łemkowskiego i ludowego zespołu śpiewaczego; tańcem opowiedziana historia Mszany „Od Kazimierza Wielkiego do dziś”; będą konkursy i zabawy. Menu stanowić będą głównie potrawy z sera, chociaż nie tylko. Napoi też nie powinno zabraknąć.

Festyn poprzedzi bieg „O kwitnący kalosz Sołtyski” którego dane i warunki zgłoszenia są na www.maratonypolskie.pl. Trasę będzie można również pokonać idąc (z kijkami).

Zapraszamy!
Sołtyska Mszany

| Kategoria: Aktualności, Imprezy | Możliwość komentowania Mszana serem stoi została wyłączona

Turniej sołestw na „Dniach Dukli 2013”

poniedziałek, 15 lipca 2013


 

Wczoraj była burza

I grad wybił zboże

Nikt Nie wie co robić

– Sołtyska pomoże. (więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Imprezy | Możliwość komentowania Turniej sołestw na „Dniach Dukli 2013” została wyłączona

Minęło lato – więc powspominajmy

piątek, 28 września 2012

Tegoroczne lato dla młodzieży Mszany było pod znakiem ruchu. Młodzież z zespołów tanecznych MASTER`S i BREAK-BOYS pod koniec czerwca bawili w Rydułtowych na Górnym Śląsku a wracając zatańczyli w Niżnej Łące w gminie Miejsce Piastowe.
W czasie wakacji tańczyli jeszcze na Pikniku Rodzinnym w Załężu – gmina Osiek Jasielski, na Dniach Dukli, na otwarciu kortów tenisowych w Dukli, na dożynkach w Tylawie, Mszanie i Jaśliskach oraz na biesiadzie w Chorkówce.
Realizując projekt „W niedziele nie ma nas w domu” najpierw sprowadzony z Iwonicza specjalista przez 3 dni naprawiał nasze wiejskie rowery a potem je testowaliśmy. Indywidualnie i zbiorowo. Rowery dostały to czego im brakowało, czyli głównie: hamulce, światła, dzwonki, odblaski a nawet lusterka. Rowerzyści dostali kaski i tu powodów do zadowolenia już nie było, oj nie. Pierwszy test rowery przeszły podczas wyjazdu do Zdyni na Łemkowską Watrę. Jadąc trasą na Krempną, Nieznajową i Radocynę kilka razy trzeba przeprawić się przez Wisłokę, a potem jakby było mało wody – padało przez parę godzin. Jak mówi Grzesiek Szymczyk może nie do końca docenione zostały występy estradowe podczas Watry, ale życie obozowe – tak. Setki namiotów na dwóch zboczach, a przy namiotach ludzie z różnych stron Europy. Jedzą, piją, śpiewają, zaprzyjaźniają się.

(więcej…)

| Kategoria: Aktualności, Imprezy | Możliwość komentowania Minęło lato – więc powspominajmy została wyłączona

VI Dożynki w Mszanie

czwartek, 23 sierpnia 2012

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu oraz zdjęć z VI Dożynek, które odbyły się w ostatnią sobotę w Mszanie.Kliknij aby obejrzeć zdjęcia…

Materiały udostępnione dzięki uprzejmości serwisu edukla.pl.

| Kategoria: Aktualności, Imprezy | Możliwość komentowania VI Dożynki w Mszanie została wyłączona